Kategorie
Artyści

Kings of Leon

Kings of Leon – amerykański zespół rockowy założony w Nashville w stanie Tennessee w 1999 roku. W skład zespołu wchodzą bracia Caleb, Nathan i Jared Followill oraz ich kuzyn Matthew Followill.

Wczesna muzyka zespołu była mieszanką południowego rocka i garażowego rocka z wpływami bluesa, ale przez lata ewoluowała, obejmując różnorodne gatunki i bardziej alternatywne, rockowe brzmienie. Kings of Leon osiągnął początkowy sukces w Wielkiej Brytanii, wszystkie trzy albumy zespołu znalazły się w pierwszej piątce UK Albums Chart.

Po wydaniu Only by the Night we wrześniu 2008 roku zespół osiągnął sukces na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych. Single „Sex on Fire”, „Use Somebody” i „Notion” osiągnęły najwyższy poziom na liście Hot Modern Rock Tracks. Album był ich pierwszym platynowym albumem w Stanach Zjednoczonych i najlepiej sprzedającym się albumem 2008 roku w Australii, zdobywając dziewięć razy platynę.

Piąty album zespołu Come Around Sundown ukazał się 18 października 2010 roku. Szósty album Mechanical Bull ukazał się 24 września 2013 roku. Siódmy album studyjny Walls, ukazał się 14 października 2016 roku. Ich ósmy album studyjny, When You See Yourself , ukazał się 5 marca 2021 roku.

Członkowie zespołu

  • Caleb Followill – wokal prowadzący, gitara rytmiczna
  • Jared Followill – bas, instrumenty klawiszowe, chórki
  • Matthew Followill – gitara prowadząca, instrumenty klawiszowe, chórki
  • Nathan Followill – perkusja, perkusja, chórki

Źródła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *