Kategorie
Artyści

Eminem

Eminem, właściwie Marshall Bruce Mathers III – amerykański raper, producent oraz aktor. Piętnastokrotny zdobywca Nagrody Grammy oraz Oscara. W 2022 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Eminem zazwyczaj współpracuje z różnymi raperami z Aftermath Entertainment i Shady Records, takimi jak Dr. Dre, 50 Cent, D12 czy Obie Trice, współpracował również z wieloma innymi artystami m.in. Redman, Kid Rock, DMX, Missy Elliott, Jay-Z, Method Man, Jadakiss, Fat Joe, Sticky Fingaz, TI i wielu innych.

Eminem jest również aktywnym producentem. Jest producentem wykonawczym pierwszych dwóch albumów D12 Devil’s Night i D12 World, Cheers i Second Round’s on Me Obiego TRice’a oraz Get Rich or Die Tryin 'i The Massacre 50 Centa.

Źródła:

Kategorie
Artyści

Nick Cave

Nick Cave to australijski piosenkarz, autor tekstów, poeta, autor tekstów, autor, scenarzysta, kompozytor i okazjonalny aktor. Znany ze swojego barytonowego głosu i bycia liderem rockowego zespołu Nick Cave and the Bad Seeds. Muzykę Cave’a charakteryzuje intensywność emocjonalna, szeroka gama wpływów i liryczne obsesje na punkcie śmierci, religii, miłości i przemocy.

Źródła

Kategorie
Artyści

Andre Rieu

André Léon Marie Nicolas Rieu jest holenderskim skrzypkiem i dyrygentem najbardziej znanym z tworzenia walca Orkiestry Johanna Straussa .

Rieu i jego orkiestra przekształcili muzykę klasyczną i walca w światową trasę koncertową.

Do grudnia 2008 r. Rieu uzyskał setną platynową płytę w Australii, a do maja 2011 r. Rieu sprzedał płyty o wartości ponad 50 milionów dolarów w Australii i był najlepiej sprzedającym się artystą muzycznym na rynku australijskim w latach 2006-2011.

Źródła

Kategorie
Artyści

Kings of Leon

Kings of Leon – amerykański zespół rockowy założony w Nashville w stanie Tennessee w 1999 roku. W skład zespołu wchodzą bracia Caleb, Nathan i Jared Followill oraz ich kuzyn Matthew Followill.

Wczesna muzyka zespołu była mieszanką południowego rocka i garażowego rocka z wpływami bluesa, ale przez lata ewoluowała, obejmując różnorodne gatunki i bardziej alternatywne, rockowe brzmienie. Kings of Leon osiągnął początkowy sukces w Wielkiej Brytanii, wszystkie trzy albumy zespołu znalazły się w pierwszej piątce UK Albums Chart.

Po wydaniu Only by the Night we wrześniu 2008 roku zespół osiągnął sukces na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych. Single „Sex on Fire”, „Use Somebody” i „Notion” osiągnęły najwyższy poziom na liście Hot Modern Rock Tracks. Album był ich pierwszym platynowym albumem w Stanach Zjednoczonych i najlepiej sprzedającym się albumem 2008 roku w Australii, zdobywając dziewięć razy platynę.

Piąty album zespołu Come Around Sundown ukazał się 18 października 2010 roku. Szósty album Mechanical Bull ukazał się 24 września 2013 roku. Siódmy album studyjny Walls, ukazał się 14 października 2016 roku. Ich ósmy album studyjny, When You See Yourself , ukazał się 5 marca 2021 roku.

Członkowie zespołu

  • Caleb Followill – wokal prowadzący, gitara rytmiczna
  • Jared Followill – bas, instrumenty klawiszowe, chórki
  • Matthew Followill – gitara prowadząca, instrumenty klawiszowe, chórki
  • Nathan Followill – perkusja, perkusja, chórki

Źródła